Rubriigid
Hurda selts

Jakob Hurda nim Põlva Rahvahariduse Seltsi tunnustati EESTI LIPU piduliku kandelipuga

4. juunil 2023 tähistati Eesti lipu 139. aastapäeva. Hommik algas piduliku lipuheiskamisega Pika Hermani tornis, millel osalesid mitmed olulised isikud ning organisatsioonid. Sündmusel kõnelesid Riigikogu esimees Lauri Hussar, Eesti Lipu Seltsi esimees Jüri Trei ning õnnistussõnad lausus Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma.

Piduliku lipuheiskamise ajal olid kohal ka Tallinna Inglise Kolledži ja Jakob Hurda nimelise Põlva Rahvahariduse Seltsi esindajad, kes assisteerisid lipu heiskamisel.  Jakob Hurda Seltsi poolt läkitati torni seltsi noorim liige Jan-Mattias Kottise. 

Riigikogu ja Eesti Lipu Selts kinkisid Jakob Hurda nim Põlva Rahvahariduse Seltsile EESTI LIPU piduliku kandelipuna. Lipu võttis vastu ja tänusõnad ütles seltsi juhatuse esimees Tiia Viilu.

Nende kohalolu näitab nende organisatsioonide olulist panust ja pühendumust Eesti lipu päeva tähistamise ning rahvusliku identiteedi edendamisse.

Eesti lipp on oluline sümbol, mis sümboliseerib Eesti rahvast ja nende ühtsust. Lipu heiskamine ja selle austamine on aastate jooksul saanud traditsiooniks, mis ühendab eestlasi nende riigi ja kultuuri ümber. Lipu päev on eriline aeg, et tähistada lipu sünnipäeva ja väärtustada selle sügavat tähendust.

Eesti lipu 139. aastapäeva tähistamine toob esile rahva ühtekuuluvuse ning austuse meie rahvuslike sümbolite vastu. See on aeg, mil saame mõelda meie riigi ajaloole ja saavutustele ning tunda uhkust oma päritolu üle.