JAKOB HURDA RAHVUSTOIDU FESTIVAL

Jakob Hurt, Eesti rahvusliku ärkamisaja rahvaluule- ja keeleteadlane, elab meie mälestustes tänaseni ning igal aastal juulikuus tähistatakse Põlvas ikka tema sünniaastapäevi.

Sellel suvel, 8. juulil korraldavad Põlva linna keskväljakul Põlva Vallavalitsus ja  J. Hurda nimeline Rahvaharidusselts suurmehe, Jakob Hurda nimelist rahvustoidu festivali. Suvise ürituse raames toimub konkurss, kuhu on oodatud nii koduköögis kui ka tööstuses valmistatud leib ja karask, sõir ning koduvein. Just eelnimetatud ande pidas Jakob Hurt parimateks maailmas. Konkursile esitatud tooteid hindab toiduekspertide juhtimisel žürii kahes kategoorias: koduselt valmistatud ja tööstustes toodetud. Seejärel on võimalik festivalikülalistel degusteerida ja anda esitatud toodetele oma hinnang. 

Toodete konkursile esitamise tingimused on saadaval alates 10. aprillist kodulehel www.jakobhurt.ee

Toodete konkursile registreerimise ankeedi leiad siit:

koduvein

https://forms.gle/ayKHNSmDSZr8Qw7M9

karask

https://forms.gle/9VmtraEjWotWarf5A

sõir

https://forms.gle/2HmH531jnkR2QGVo8

leib

https://forms.gle/gN2xdKzbzZBwNgLP9

Konkursil osalevatele toodetele on välja pandud väärikad auhinnad.
Kõigile konkursil osalejatele lohutusauhinnad ning publikupreemiad.

Samuti on festivalile oodatud kauplema toidutootjad ja kohvikupidajad oma maitsvate ja eriliste toodetega, aga ka nostalgianõudega kauplejad. Kauplemistingimused on leitavad  alates 10. aprillist kodulehel  www.jakobhurt.ee

Kaupleja ankeedi leiad siit: https://forms.gle/svU9kxxqgkSFuDFy9

Kauplejad ja külalised, heast toidust lugupidavad, olete  kõik väga oodatud Põlvasse Jakob Hurda nimelisele Rahvustoidu Festivalile!
Programm saab olema lõbus ja maitsev. Muusikat mängivad lõõtsamängijad Heino Tartese juhendamisel, on palju üllatusi ning õhtul on kõigil võimalus minna Intsikurmu lõõtspillipeole Harmoonika.