Rubriigid
Hurda selts

Kodulookonverents, mis pühendatud emakeelele

20.novembril sai Jakob  Hurda Põlva Rahvahariduse Seltsis teoks igasügisene, seekord emakeele aastale pühendatud kodulookonverents.

Põlva abivallavanem Janika Usin tõi kuulajateni hulgaliselt kitsaskohti, mis kõik häirimas meie igapäevaelu, kolekeele näidete varal suutis ta meisterlikult koputada iga kõneleja südametunnistusele: hoidkem ja armastagem  seda suurt hindamatut varandust, oma emakeelt.

Võru harrastusnäitleja Silvi Jansons rääkis oma elukäigule tuginedes, kuidas tema lapsena-pärast Siberist tulekut – mõistis võru ja setu murret.

Jakob Hurda Seltsi juhatuse esimees Sirje Vill peatus faktidel, mis oluline mäletada  seltsi liikmetel. Et seltsi nimikangelane oli 3. õpetatud keeleteadlane  eestlase hulgas, kes astus olulisi samme tuginedes uuele kirjaviisile meie veel „lapsekingades“ emakeeles, aga, kes pidas olulisimaks tõde, et me keelt loeksime  täpselt nii, nagu ta kirjas on. Et eesti keelest  saaks kord väärikas kultuurrahvaste keel.

Oli suur rõõm, et konverentsist osavõtjaid tervitas Eesti Kultuuriseltside Ühenduse tegevjuht Liina Miks, kes varem kohtus ka Jakob Hurda Seltsi juhatuse liikmetega.