Rubriigid
Hurda selts

Juuni 2019…

… oli eriliselt huvipakkuv meie harrastusteatrile, sest üle Eesti tervitati üldlaulupeotuld. Ning igati loomulik, et Põlva vallavanem Pelisaar tõi tõrviku peotulega ja ETV telekaamerad Himmaste külla, Lepa tallu, kus aastal 1839 sündis meie seltsi nimikangelane Jakob Hurt.  Ära ei  tohi unustada ka fakti, et just Põlvas peeti 1855  Eesti esimene laulupüha, millest info jõudis ka J. V. Jannseni toimetatud Tartu Postimehe veergudele.

Sel korral mängiti Lepa talu õuemurul, suure taluaida ukse ees katkend Sirje Villa dokumentaallavastusest „Laena mulle kannelt, Vanemuine!“, mis on valminud Eesti Kultuuriseltside Ühenduse juhatuse tellimusel meie seltsiliikumise 150.aastapäeva auks.

Sama etendusega astuti üles ka Põlva Maarja kirikus, et toetada omapoolselt päeva, mil koguti annetusi Põlvas loodava kristliku Jakobi Kooli jaoks.

Niina Siirmanni fotokaamera on jäädvustanud Jakob Hurda (Janno Rüütle), Johann Voldemar Jannseni (Heido Mägi), tema abikaasa (Urve Järg), nende tütre Lydia Koidula (Ave Mustimets) ning isa ja poja Wirkhausid (Ilmar Tagel ja Jaanus Liblik). Sedapuhku esineb Põlva Linna Harrastusteater keskraamatukogus.